HKS Boya Logo

  Şuan: Boya Pigmentleri sayfasında yer alıyorsunuz. Alo Danışma Hattı
 AnasayfaMenü BölmeKurumsalMenü BölmeÜrünlerMenü BölmeReferanslarMenü BölmeHaberlerMenü BölmeİletişimMenü BölmeBlogMenü BölmeRenginizi Belirleyin
 Bizi Facebook' ta Beğenin! Facebook Beğen Header Mail İcon info@heskon.com Header Tel İcon  +90 212 485 75 00
 

BOYA PİGMENTLERİ

 
ÜRÜN KATEGORİSİ
  Epoksi Boya
  Fosforlu Boya
  Antibakteriyel Boya
  Antipas Boya
  Plywood Kenar Boya
  Hastane Boyaları
  Boya Pigmentleri
  Boya Sökücüleri
  Ahşap Boyası
BİZDEN HABERLER
 
HKS BOYA 2013 KATALOG
  HKS BOYA 2013 KATALOG
HKS BOYA SOSYAL MEDYA
  HKS BOYA SOSYAL MEDYA
DİĞER WEB SİTELERİMİZ
   
 
BOYA PİGMENTLERİ
  BOYA PİGMENTLERİ
Pigment Boya Nedir?

Pigment: çeşitli renklerde boya üretiminde kullanılan ince toz halinde anorganik ve organik maddelerdir. Çevre ile dost halinde olan pigmentler thermosetting sayesinde ısıtıldığında dahi erime yapmayan kullanışlı bir boya çeşididir.

Pigment Boya Nelerden Oluşur?
 

Pigment: renk vermesiyle beraber örtücülük sağlar ve doğal görünüm sunar. Çeşitleri ise şu şekildedir; organik, inorganik ve demir oksit.
Dolgu: Hacim katar, mekanik özellikleri belirleyerek dolgu işlemini sağlar. Belirlediği özellikler: akma direnci, aşınma direnci, nem direnci.
Reçine: Boyanın temel ihtiyaçlarını simgeler, simgelediği bu özellikler şu şekildedir: kimyasal dayanım, ısı stabilitesi ve mekanik özellikler.
Sertleştirici: Reçineyle reaksiyon sağlar. Bu sayede, kimyasal dayanım, ısı stabilitesi ve mekanik özellikleri belirtir.
Toz Boya Katkı Malzemeleri: Yüzey görünüme sahip belirleyici, hızlandırıcı, viskosite düzenleyici yüzey düzeltici ve matlaştırıcılar. NOT: Toz boya solvent içermez.

 
 
Elektrostatik Toz Boya Nedir?

Solvent içermeyen elektrostatik toz boya, kimyasal maddeler içeren yüzey kaplama ürünüdür. Kaplayıcı malzemesi ise son kat boyayı oluşturan çok ince toz boya maddeleridir. Toz boyalar özel ortamda özel tabancaları vesilesi ile atılır. Tabancanın püskürtme işlemi ile malzemeye yapışan toz boya kaplama işlemini gerçekleştirmiş olur.
Boya Pigmentleri  
  Toz boyayı atarken malzemeye tam yapılması için malzemenin son derece iyi topraklanması gerekir.

Toz boya kaplaması yapıldıktan sonra malzeme pişirme fırınına girer. Bu fırının 200 derece olması sayesinde toz boyanın erimesi gerçekleşir ve malzemenin üstüne yapışması sağlanır.

Tüm bu işlemlerin ardından dayanıklı ve çevre dostu modern renk yelpazeli parlak bir yüzey kaplaması elde edilir.
 
 
 
 
 
 
  Başa Dön Kullanıcı Avantajları