HKS Boya Logo

  Şuan: Boya Sökücüleri sayfasında yer alıyorsunuz. Alo Danışma Hattı
 AnasayfaMenü BölmeKurumsalMenü BölmeÜrünlerMenü BölmeReferanslarMenü BölmeHaberlerMenü BölmeİletişimMenü BölmeBlogMenü BölmeRenginizi Belirleyin
 Bizi Facebook' ta Beğenin! Facebook Beğen Header Mail İcon info@heskon.com Header Tel İcon  +90 212 485 75 00
 

BOYA SÖKÜCÜLERİ

 
ÜRÜN KATEGORİSİ
  Epoksi Boya
  Fosforlu Boya
  Antibakteriyel Boya
  Antipas Boya
  Plywood Kenar Boya
  Hastane Boyaları
  Boya Pigmentleri
  Boya Sökücüleri
  Ahşap Boyası
BİZDEN HABERLER
 
HKS BOYA 2013 KATALOG
  HKS BOYA 2013 KATALOG
HKS BOYA SOSYAL MEDYA
  HKS BOYA SOSYAL MEDYA
DİĞER WEB SİTELERİMİZ
   
 
BOYA SÖKÜCÜLERİ
  BOYA SÖKÜCÜLERİ
Bunun dışında en çok kullanıldığı alan boya aparatlarıdır. Uzun süre boyaya maruz kalan aparatların kullanımı zor olur. Aparatlar yakılarak temizlenirse iletkenlik azalacak ve boya sarfiyatı artmaya başlayacaktır. Boya aparatları ne kadar temiz olursa boya sarfiyatı o kadar düşük olur. Zamanla fazladan sarf edilen boya, boya sökücü maliyetinin üzerine çıkar.
 
 

Boyanan malzemenin cinsine göre alkali veya solvent bazlı boya sökücüler kullanılabilir. Alkali boya sökücü sıcak ortamda kullanılır. Sıcaklık 110ºC - 120ºC arasındadır. Kullanım konsantrasyonu boyanın kalınlığına göre %15 - 60 arasında olabilir. Genelde alüminyum malzemeler için uygun değildir. Solvent bazlı boya sökücü %100 konsantrasyonla kullanılır. Kullanıcının isteğine göre, eriterek veya kabuk şeklinde boyayı sökerek uygulananı tercih edilebilir. Eriterek boyayı söken boya sökücüler boyayı üstten itibaren metale kadar aşındırarak sökme işlemini yapar. Kabuk şeklinde boyayı söken boya sökücüler ise boyanın gözenekli bir yapıda olmasından dolayı boya ile metal arasına girerek boyayı söker. Solvent bazlı boya sökücüler dezavantajı uçucu olmalarıdır. Bu yüzden kapalı ortamda kullanılmaları sarfiyatı düşürecektir. Boya sökücüler jel ve likit olmak üzere farklı ürün grurpları bünyemizde mevcuttur.

Jel Boya Sökücü

Yüksek viskoziteli boya sökücüdür. Sürüldüğü yerden akmaz. Bu şekilde uzun süreli temas sağlayarak kalın boya katmanlarının bile içine işler. Jeli istenilen yüzeye sürerek gerekli süre kadar beklenmelidir.Beklenirken jelin tamamen kurumamasına dikkat edilmelidir. Kurumadan önce, yüzey, spatula vb ekipman ile kazındığında yüzeydeki boya da sökülecektir.

Likid Boya Sökücü

Düşük viskoziteli boya sökücüdür. Tabanca ile de uygulanabilir. Yüzeylerin boyalardan arındırılması ve genel temizliği için kullanılır.

 
 

 

 
 
 
 
 
 
  Başa Dön Kullanıcı Avantajları